Browsing Archive: April, 2010

Bodrumun Yeşillikleri

Posted by Turgut Ziyal on Wednesday, April 14, 2010, In : tarif 
Önceki Hafta Milliyet'te Ali Rıza Kardüz (Güngör Uras) Bodrum'da Maçkızı otelde katıldığı özel bir yemekte ikram edilen ve Maçakızı'nın şefi Aret Saharyan'ın hazırladığı bazı salata tariflerini de vermiş buyrun bakın bence hemen yapın tam mevsimindeyiz:

Nohutlu ıspanak kökü salatası: Haşlanmış nohutun kabuklarını soyun.
Kuzu ıspanağı güzelce yıkayın. Köklerini ve yapraklarını ayırın. Yapraklarını çiğ çiğ salata yapar, üzerine biraz beyaz pe...
Continue reading ...
 

Ekmek Tarifleri

Posted by Turgut Ziyal on Wednesday, April 14, 2010, In : ekmek 
Bir süredir Hürriyette Arman Hoca ekmek tarifleri veriyor...burda onları şöylece bir özetledim (aradan tarifle doğrudan ilgisi olmayan kısımları Hocanın hoşgörüsüne sığınarak çıkardım zira posting kozalak gibi oldu):

DAHA İYİ EV EKMEĞİ İÇİN

Eğer beyaz un kullanarak ekmek yapacaksanız, bu hamuru yoğurmak ve hatta fazlaca yoğurmak ekmeğin kalitesini arttırmayacak. Üstelik eğer hamurunuzun su oranı biraz daha fazlaysa (ki çok fazla olmamak kaydıyla nispet...


Continue reading ...
 
 

Hakkımda


Turgut Yemek yapmasını ve yemesini seven biri..... blog hakkındaki görüşlerinizi ve hertürlü sorunuzu bana yazabilirsiniz: tzmails-tz@yahoo.com Ayrıca her posting'in başlığına tıkladığınızda metnin sonunda göreceğiniz kutucuğa da yorum ekleyebilirsiniz... İlginiz için teşekkürler!
balik_nasil_alinir_saklanir.pdf balik_nasil_alinir_saklanir.pdf
Size : 3.73 Kb
Type : pdf