Barbare şarapları

Posted by Turgut Ziyal on Saturday, June 11, 2011 Under: şarap
Geçen hafta salı günü Beyoğlu Richmond otelin roofunda yer alan Leb-i Derya'da Barbare şaraplarının tadım etkinliği vardı...Daha önce hiç tatma fırsatı bulamadığım Barbare, 2003 yılında Trakya'da kurulmuş bağlarda üretiliyor. Organik yöntemle işlenen bağda zorunlu haller dışında sulama yapılmadığı ifade ediliyor. Cabarnet savuvignon, Merlot, Syrah, Grenache, Mourverde  ve Sauvignon Blanc üzümleri yetiştiriliyor...Şarap üretiminde Fransız önolog Xavier Vignon ve Türk önolog Akın Gürbüz söz sahibi imiş.

Leb-i Derya daki tanıtımda 1 beyaz (Savignon Blanc) ve bir rose (Rosé) tattık ikisi de standartın üzerinde idi... Ayrıca cabarne Sauvignon-Merlot, Premier (cabarnet sauvignon, Merlot, Syrah, Grenache ve Mourverde), Elegance (Syrah, Grenache, Mourverde ve Ca. Sauvignon-Merlot), Prestige (Cab. Sauvignon, Merlot, Syrah ve Grenache), Syrah Grenache Mourverde olmak üzere beş de kırmızı şarap tadımı yapıldı özelikle Syrah ağırlıklı son şarabı ben çok beğendim.

BU şaraplar sanıyorum henüz süpermarketlerde bulunamıyor bilgi için www.barbarewines.com sitesine bakabilirsiniz.

In : şarap 


Tags: barbare 
blog comments powered by Disqus

Hakkımda


Turgut Yemek yapmasını ve yemesini seven biri..... blog hakkındaki görüşlerinizi ve hertürlü sorunuzu bana yazabilirsiniz: tzmails-tz@yahoo.com Ayrıca her posting'in başlığına tıkladığınızda metnin sonunda göreceğiniz kutucuğa da yorum ekleyebilirsiniz... İlginiz için teşekkürler!
balik_nasil_alinir_saklanir.pdf balik_nasil_alinir_saklanir.pdf
Size : 3.73 Kb
Type : pdf